Ania Jalosinska

Ania Jalosinska
Jestem grafikiem z wyksztalcenia – skonczylam Akademie Sztuk Pieknych we Wroclawiu w 2002 roku. Jednak moja praca magisterska byla zwiazana z moda i tym tez sie zajmowalam przez nastepne 8 lat po dyplomie. Przygoda z tatuazem zaczela sie ok 10 lat temu, cos co mialo byc tylko wrecz hobby, czy zajeciem na boku, przerodzilo sie bardzo szybko w pasje i styl zycia. ostatnie 8 lat spedzilam na podrozowaniu i tatuowaniu na praktycznie wszystkich kontynentach swiata. Od paru lat zaczelam jednak tesknic do swiata mody i projektowania, i rozpoczelam ponownie dazyc w tym kierunku, szukajac drog i sposobow, ktore umozliwilyby mi wykonywanie obu zawodow jednoczesnie. Projektowanie nadrukow na ubrania z wykorzystaniem szkicow do projektow tatuazy stalo sie moja droga i obecnie jedynym sposobem na polaczenie tych dwoch pasji. Tak jak doswiadczenie z praca z cialem w projektowaniu ubiorow pomoglo mi zrozumiec prace z cialem w zawodzie tatuazysty, tak teraz po wielu latach tatuowania ten zawod wzbogacil mnie o umiejetnosc dopasowywanie obrazu do ciala, obrazu bogatszego, bardziej dynamicznego, opowiadajacego historie. Nakladnie obrazu na ubranie takie jak leginsy, ktore przylegaja do ciala,wymaga praktycznie takiego samego procesu jaki wymaga przygotowanie tatuazu na noge. i w tym jest magia.

Projekty Ani Jalosinskiej

Unikatowe połączenie delikatności i intensywności. Szkicowa, pełna detalu róża i portret kobiecy nawiązujący do stylu noir.

Intensywność barw, kontrast. Czarny szkic i plamy koloru.
Ekstrawagancja / odwaga / carpe diem / pewność siebie / kobiecość.
Ania o swoim projekcie:Życie mija szybko i wraz z rozwojem technologii nabiera rozpędu i tempa, za którym coraz trudniej nadążyć. Stąd - Carpe Diem - ciesz się chwilą i żyj tu i teraz, może to być recepta na to zjawisko, a może nie. Piękno wraz z czasem mija również, nie musi to być powód do smutku, jakkolwiek, czas jak wąż owija się wokół osi życia i pełznie naprzód, za naszymi plecami czyha śmierć - ten obraz to tylko przypomnienie - by właśnie cieszyć się chwilą, być aktywnym, dbać o kondycję, opiekować się sobą, docenić naturę i innych ludzi wokół, być tu i teraz. Róża to symbol tajemnicy, oraz piękna i bólu jednocześnie, to metafora życia, którym po prostu należy się cieszyć. O tym jest ta ilustracja.

Zachwycające połączenie abstrakcji i pełnego detalu, dynamicznego szkicu kolibra w locie. Akwarela i subtelna kreska, turkusowe plamy koloru. Lekkość / dynamika / wolność / przestrzeń.

Ania o swoim projekcie:Koliber to symbol slonca, rownowagi, to ciagly ruch - symbol mocy. Na ilustracji leci ku gorze, ku ksiezycu, czesciowo we mgle - koliber potrzebuje wody. Stad odcienie tla - niebieskie, wodne, aqua. Symbolizuje to ozdrowienie, oczyszczenie...Tematem projektu byl dynamiczny wzlot ku gorze na przekor przeciwnosciom, pokonanie niepewnosci i strachu - emanacja wlasnie Mocy. Mocy, ktora przychodzi takze z fizycznym wysilkiem, rownie jak i z praca z emocjami.