Ania Jalosinska

Ania Jalosinska
Jestem grafikiem z wyksztalcenia – skonczylam Akademie Sztuk Pieknych we Wroclawiu w 2002 roku. Jednak moja praca magisterska byla zwiazana z moda i tym tez sie zajmowalam przez nastepne 8 lat po dyplomie. Przygoda z tatuazem zaczela sie ok 10 lat temu, cos co mialo byc tylko wrecz hobby, czy zajeciem na boku, przerodzilo sie bardzo szybko w pasje i styl zycia. ostatnie 8 lat spedzilam na podrozowaniu i tatuowaniu na praktycznie wszystkich kontynentach swiata. Od paru lat zaczelam jednak tesknic do swiata mody i projektowania, i rozpoczelam ponownie dazyc w tym kierunku, szukajac drog i sposobow, ktore umozliwilyby mi wykonywanie obu zawodow jednoczesnie. Projektowanie nadrukow na ubrania z wykorzystaniem szkicow do projektow tatuazy stalo sie moja droga i obecnie jedynym sposobem na polaczenie tych dwoch pasji. Tak jak doswiadczenie z praca z cialem w projektowaniu ubiorow pomoglo mi zrozumiec prace z cialem w zawodzie tatuazysty, tak teraz po wielu latach tatuowania ten zawod wzbogacil mnie o umiejetnosc dopasowywanie obrazu do ciala, obrazu bogatszego, bardziej dynamicznego, opowiadajacego historie. Nakladnie obrazu na ubranie takie jak leginsy, ktore przylegaja do ciala,wymaga praktycznie takiego samego procesu jaki wymaga przygotowanie tatuazu na noge. i w tym jest magia.

Projekty Ani Jalosinskiej

Soczyście limonkowa bluza z dużym, głębokim, ‚mnisim’ kapturem, projekt od Ani Jalosińskiej. Szkicowa żabka, energetyczna paleta odcieni zieleni i fioletów.

kolor | energia | wibracje | natura | radość
Ania o swoim projekcie:... stary staw --
wskakujące żaby,
dźwięk wody
Haiku : Matsuo Basho
... Ilustracja ta jest kolażem mniejszych rysunków, które powstały podczas mojego zeszłorocznego pobytu w Tajpej na Tajwanie. Trudno tu nie zauważyć fascynacji ornamentami oraz symbolika zwierząt w Azji. Tajwan jest pod ogromnym wpływem kultury japońskiej, a w Japonii żaba to popularny amulet - symbolizuje powodzenie, pozytywna zmianę i szczęśliwy powrót - może to być powrót do miejsca, do domu, stanu umysłu, ale tez do statusu w społeczeństwie, bądź tez i do powodzenia w finansach. Jest to wszechobecny amulet - w postaci obrazków, wisiorków, uroczych statuetek. Zainspirowana jej japońską symbolika, chciałam by żaba wyłaniała się z głębi kaptura, tak jak wszelkie zmiany w życiu powoli wyłaniają się z czeluści i burzowych chmur, z których wracamy po oczyszczeniu, doświadczeniu. Możliwe, ze wracamy do starego stawu, gdzie i przysiądzie mucha, bądź wypełznie jakiś robal, ale stan naszego umysłu jest jasny, jesteśmy gotowi na przyjecie nowego i łączymy się rytmem natury - odnowieni, gotowi do adaptacji do transformacji, i metamorfozy, której symbolem w japońskiej kulturze jest wlaśnie motyl.. Wolni od ograniczeń, kątem oka łapiemy odbicie w niebieskiej przejrzystej wodzie, symbolizującej spokój i nadzieję. Natura. ...

Unikatowe połączenie delikatności i intensywności. Szkicowa, pełna detalu róża i portret kobiecy nawiązujący do stylu noir.

Intensywność barw, kontrast. Czarny szkic i plamy koloru.
Ekstrawagancja / odwaga / carpe diem / pewność siebie / kobiecość.
Ania o swoim projekcie:Życie mija szybko i wraz z rozwojem technologii nabiera rozpędu i tempa, za którym coraz trudniej nadążyć. Stąd - Carpe Diem - ciesz się chwilą i żyj tu i teraz, może to być recepta na to zjawisko, a może nie. Piękno wraz z czasem mija również, nie musi to być powód do smutku, jakkolwiek, czas jak wąż owija się wokół osi życia i pełznie naprzód, za naszymi plecami czyha śmierć - ten obraz to tylko przypomnienie - by właśnie cieszyć się chwilą, być aktywnym, dbać o kondycję, opiekować się sobą, docenić naturę i innych ludzi wokół, być tu i teraz. Róża to symbol tajemnicy, oraz piękna i bólu jednocześnie, to metafora życia, którym po prostu należy się cieszyć. O tym jest ta ilustracja.

Zachwycające połączenie abstrakcji i pełnego detalu, dynamicznego szkicu kolibra w locie. Akwarela i subtelna kreska, turkusowe plamy koloru. Lekkość / dynamika / wolność / przestrzeń.

Ania o swoim projekcie:Koliber to symbol slonca, rownowagi, to ciagly ruch - symbol mocy. Na ilustracji leci ku gorze, ku ksiezycu, czesciowo we mgle - koliber potrzebuje wody. Stad odcienie tla - niebieskie, wodne, aqua. Symbolizuje to ozdrowienie, oczyszczenie...Tematem projektu byl dynamiczny wzlot ku gorze na przekor przeciwnosciom, pokonanie niepewnosci i strachu - emanacja wlasnie Mocy. Mocy, ktora przychodzi takze z fizycznym wysilkiem, rownie jak i z praca z emocjami.

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach
Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Więcej...