Powrót

Trening na nogi i pośladki

Dziś krótki filmik z treningiem na nogi i pośladki.

N a j l e p s z e, moim zdaniem ćwiczenia, żeby skutecznie aktywować mięśnie pośladkowe.

Przysiady, martwy ciąg i hip trusts

• Przysiady – pośladek aktywowany najmocniej w punkcie pełnego rozciągnięcia (na samym dole poprawnie wykonanego siadu). Pamiętamy, żeby prawidłowo wykończyć ruch poprzez dopięcie (maksymalne spięcie) pośladków podczas wyprostu bioder.

• Martwy ciąg – funkcjonalne, wielostawowe ćwiczenie targetujące mocno pośladki, grupę kulszowo – goleniową a także prostownik grzbietu i pozostałe mięśnie pleców.

• Hip trusts (‚wznosy bioder’) – najmocniejsza aktywacja pośladka w punkcie pełnego spięcia – przy wyproście bioder.

Pamiętaj, że kluczem do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego (!) wykonywaniatych ćwiczeń jest prawidłowa technika!

Ćwiczenia na nogi i pośladki – inne propozycje

Inne, również przydatne w budowaniu pośladków ćwiczenia:

• wykroki, zakroki, przysiady bułgarskie;

• wejścia na boxa (lub na wysoki stopień);

• prostowanie tułowia na ławeczce rzymskiej (poprzez spięcie mięśni pośladkowych);

• szerokie przysiady z obciążeniem (np. z kettlem);

• martwy ciąg na jednej nodze;

• suwnica (na najwyższym możliwym ustawieniu stóp)

I najważniejsze!

Jeśli chcesz b u d o w a ć mięśnie (przykładowo, zbudować sobie piękne pośladki 🙂 ) -potrzebny jest dodatni bilans energetyczny. Na pewno nie zrobisz tego na diecie redukcyjnej!

Miłego oglądania!

Pomysły na smaczne i zdrowe śniadania dla osoby trenującej znajdziesz we wpisie Co na śniadanie? Czyli o śniadaniach sportowca. Inspirację do ćwiczeń, które możesz wykorzystać podczas swoich treningów znajdziesz we wpisach 5 MIN TRENING HIT oraz WAKACYJNA INSPIRACJA TRENINGOWA!. Przyjemnej lektury!

Podczas ćwiczeń na siłowni czy na zewnątrz warto zadbać o wygodne i stylowe ubranie do ćwiczeń. Dobrze dobrane ubranie sprawi, że będziemy się czuć komfortowo, a ćwiczenia będą czystą przyjemnością. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń powinnaś zadbać o prawidłowe podtrzymanie biustu. Dobrze dobrany stanik sportowy jest niezbędny. Kolejnym elementem stroju na trening jest koszulka. Najlepiej wybrać taką, która jest wygodna, nie krępuje ruchów i jest wykonana z materiałów dobrej jakości. Na treningu przydadzą się tez legginsy. Tutaj ponownie warto zwrócić uwagę na to, czy są wykonane z dobrej jakości materiału. Materiał powinien oddychać. Sprawi to, że w legginsach będziemy się czuć jak w drugiej skórze. Zobacz nasze propozycje legginsów z autorskimi grafikami, topów sportowych i koszulek. Z pewnością znajdziesz propozycje dla siebie.

Najnowsze wpisy
 • jakie legginsy na silownie 5 wskazowek

  Jakie legginsy na siłownię? 5 wskazówek, o których warto pamiętać.

  Legginsy to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chodzi o strój na siłownię i do treningu. Kolorowe, piękne, świetnej jakości. Oddające dobrze Twój nastrój i … Ciebie! Najwygodniejszy strój ever! To rzecz wiadoma. Ale! Co zrobić, żeby zapewnić sobie jak najlepszy komfort ich noszenia? Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o rozmiar, krój i długość?  Oto 5 […]

 • 7 wskazówek jak szybko i skutecznie zbudować pośladki

  Marzysz o pięknie zbudowanych, krągłych i podniesionych pośladkach? Wydaje Ci się, że ćwiczenia na Ciebie nie działają? Twoim kompleksem zawsze były ‚płaskie’ poślady? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz ‚tak’ – to z pewnością artykuł dla Ciebie!  Na początek, dobra wiadomość: zbudowanie pośladków jest naprawdę możliwe (!) i jak najbardziej realne! Musisz tylko zrozumieć kilka prostych mechanizmów i […]

 • FBW – FULL BODY WORKOUT – Trening na całe ciało, z obciążeniem

  Drodzy moi! Łapcie! Wyobiecywany (ale za to pięknie dopracowany) Trening na całe ciało czyli Full Body Workout vol. II Potrzebujesz: • obciążenie w zakresie ok 8 – 12 kg; może to być hantel, może być kettlebell – co macie (na filmiku pokazuję wersję i z kettlem i z hantlem) • krzesełko / taboret (stabilny!); tudzież […]