Powrót

Trening na nogi i pośladki

Dziś krótki filmik z treningiem na nogi i pośladki.

N a j l e p s z e, moim zdaniem ćwiczenia, żeby skutecznie aktywować mięśnie pośladkowe.

Przysiady, martwy ciąg i hip trusts

• Przysiady – pośladek aktywowany najmocniej w punkcie pełnego rozciągnięcia (na samym dole poprawnie wykonanego siadu). Pamiętamy, żeby prawidłowo wykończyć ruch poprzez dopięcie (maksymalne spięcie) pośladków podczas wyprostu bioder.

• Martwy ciąg – funkcjonalne, wielostawowe ćwiczenie targetujące mocno pośladki, grupę kulszowo – goleniową a także prostownik grzbietu i pozostałe mięśnie pleców.

• Hip trusts (‚wznosy bioder’) – najmocniejsza aktywacja pośladka w punkcie pełnego spięcia – przy wyproście bioder.

Pamiętaj, że kluczem do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego (!) wykonywaniatych ćwiczeń jest prawidłowa technika!

Ćwiczenia na nogi i pośladki – inne propozycje

Inne, również przydatne w budowaniu pośladków ćwiczenia:

• wykroki, zakroki, przysiady bułgarskie;

• wejścia na boxa (lub na wysoki stopień);

• prostowanie tułowia na ławeczce rzymskiej (poprzez spięcie mięśni pośladkowych);

• szerokie przysiady z obciążeniem (np. z kettlem);

• martwy ciąg na jednej nodze;

• suwnica (na najwyższym możliwym ustawieniu stóp)

I najważniejsze!

Jeśli chcesz b u d o w a ć mięśnie (przykładowo, zbudować sobie piękne pośladki 🙂 ) -potrzebny jest dodatni bilans energetyczny. Na pewno nie zrobisz tego na diecie redukcyjnej!

Miłego oglądania!

Pomysły na smaczne i zdrowe śniadania dla osoby trenującej znajdziesz we wpisie Co na śniadanie? Czyli o śniadaniach sportowca. Inspirację do ćwiczeń, które możesz wykorzystać podczas swoich treningów znajdziesz we wpisach 5 MIN TRENING HIT oraz WAKACYJNA INSPIRACJA TRENINGOWA!. Przyjemnej lektury!

Podczas ćwiczeń na siłowni czy na zewnątrz warto zadbać o wygodne i stylowe ubranie do ćwiczeń. Dobrze dobrane ubranie sprawi, że będziemy się czuć komfortowo, a ćwiczenia będą czystą przyjemnością. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń powinnaś zadbać o prawidłowe podtrzymanie biustu. Dobrze dobrany stanik sportowy jest niezbędny. Kolejnym elementem stroju na trening jest koszulka. Najlepiej wybrać taką, która jest wygodna, nie krępuje ruchów i jest wykonana z materiałów dobrej jakości. Na treningu przydadzą się tez legginsy. Tutaj ponownie warto zwrócić uwagę na to, czy są wykonane z dobrej jakości materiału. Materiał powinien oddychać. Sprawi to, że w legginsach będziemy się czuć jak w drugiej skórze. Zobacz nasze propozycje legginsów z autorskimi grafikami, topów sportowych i koszulek. Z pewnością znajdziesz propozycje dla siebie.

Najnowsze wpisy
 • bikini stroj kapielowy rebel skin

  10 prostych rzeczy, które możesz zrobić już teraz(!), żeby schudnąć i czuć się świetnie.

  Oto 10 tipów, o których warto pamiętać.  Pij wodę Kładź się spać wcześniej Wybieraj odżywcze produkty Jedz więcej białka i tłuszczu Ogranicz węglowodany Rób codziennie 10 tys kroków Odnajdź aktywność, która sprawia Ci radość Wychodź na słońce Ciesz się drobnymi sukcesami Uśmiechnij się! 1. Pij wodę (nie pij słodkich napojów, energetyków i soków)  Woda stanowi […]

 • jakie legginsy na silownie 5 wskazowek

  Jakie legginsy na siłownię? 5 wskazówek, o których warto pamiętać.

  Legginsy to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chodzi o strój na siłownię i do treningu. Kolorowe, piękne, świetnej jakości. Oddające dobrze Twój nastrój i … Ciebie! Najwygodniejszy strój ever! To rzecz wiadoma. Ale! Co zrobić, żeby zapewnić sobie jak najlepszy komfort ich noszenia? Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o rozmiar, krój i długość?  Oto 5 […]

 • 7 wskazówek jak szybko i skutecznie zbudować pośladki

  Marzysz o pięknie zbudowanych, krągłych i podniesionych pośladkach? Wydaje Ci się, że ćwiczenia na Ciebie nie działają? Twoim kompleksem zawsze były ‚płaskie’ poślady? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz ‚tak’ – to z pewnością artykuł dla Ciebie!  Na początek, dobra wiadomość: zbudowanie pośladków jest naprawdę możliwe (!) i jak najbardziej realne! Musisz tylko zrozumieć kilka prostych mechanizmów i […]

 • close