Powrót
trening na pośladki

Trening na nogi i pośladki

Dziś krótki filmik z treningiem na nogi i pośladki.

N a j l e p s z e, moim zdaniem ćwiczenia, żeby skutecznie aktywować mięśnie pośladkowe.

Przysiady, martwy ciąg i hip trusts

• Przysiady – pośladek aktywowany najmocniej w punkcie pełnego rozciągnięcia (na samym dole poprawnie wykonanego siadu). Pamiętamy, żeby prawidłowo wykończyć ruch poprzez dopięcie (maksymalne spięcie) pośladków podczas wyprostu bioder.

• Martwy ciąg – funkcjonalne, wielostawowe ćwiczenie targetujące mocno pośladki, grupę kulszowo – goleniową a także prostownik grzbietu i pozostałe mięśnie pleców.

• Hip trusts (‚wznosy bioder’) – najmocniejsza aktywacja pośladka w punkcie pełnego spięcia – przy wyproście bioder.

Pamiętaj, że kluczem do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego (!) wykonywaniatych ćwiczeń jest prawidłowa technika!

Ćwiczenia na nogi i pośladki – inne propozycje

Inne, również przydatne w budowaniu pośladków ćwiczenia:

• wykroki, zakroki, przysiady bułgarskie;

• wejścia na boxa (lub na wysoki stopień);

• prostowanie tułowia na ławeczce rzymskiej (poprzez spięcie mięśni pośladkowych);

• szerokie przysiady z obciążeniem (np. z kettlem);

• martwy ciąg na jednej nodze;

• suwnica (na najwyższym możliwym ustawieniu stóp)

I najważniejsze!

Jeśli chcesz b u d o w a ć mięśnie (przykładowo, zbudować sobie piękne pośladki 🙂 ) -potrzebny jest dodatni bilans energetyczny. Na pewno nie zrobisz tego na diecie redukcyjnej!

Miłego oglądania!

Pomysły na smaczne i zdrowe śniadania dla osoby trenującej znajdziesz we wpisie Co na śniadanie? Czyli o śniadaniach sportowca. Inspirację do ćwiczeń, które możesz wykorzystać podczas swoich treningów znajdziesz we wpisach 5 MIN TRENING HIT oraz WAKACYJNA INSPIRACJA TRENINGOWA!. Przyjemnej lektury!

Podczas ćwiczeń na siłowni czy na zewnątrz warto zadbać o wygodne i stylowe ubranie do ćwiczeń. Dobrze dobrane ubranie sprawi, że będziemy się czuć komfortowo, a ćwiczenia będą czystą przyjemnością. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń powinnaś zadbać o prawidłowe podtrzymanie biustu. Dobrze dobrany stanik sportowy jest niezbędny. Kolejnym elementem stroju na trening jest koszulka. Najlepiej wybrać taką, która jest wygodna, nie krępuje ruchów i jest wykonana z materiałów dobrej jakości. Na treningu przydadzą się tez legginsy. Tutaj ponownie warto zwrócić uwagę na to, czy są wykonane z dobrej jakości materiału. Materiał powinien oddychać. Sprawi to, że w legginsach będziemy się czuć jak w drugiej skórze. Zobacz nasze propozycje legginsów z autorskimi grafikami, topów sportowych i koszulek. Z pewnością znajdziesz propozycje dla siebie.

Najnowsze wpisy
  • kolorowe legginsy co ćwiczeń z niskim stanem

    Z czym nosić legginsy? Poznaj sprawdzone stylizacje na różne okazje!

    Już kilkanaście lat temu legginsy wyszły z szafy „ciuchów po domu” i obecnie są pełnoprawną częścią stylizacji casualowych, do ćwiczeń czy w góry. Producenci tego rodzaju odzieży oferują legginsy o różnych krojach (wysoki i niski stan), kolorach i wzorach. Jednak jak to bywa z każdym elementem garderoby, legginsy nie do wszystkiego pasują. Z czym nosić […]

  • close