Powrót

Trening na nogi i pośladki

Dziś krótki filmik z treningiem na nogi i pośladki.

N a j l e p s z e, moim zdaniem ćwiczenia, żeby skutecznie aktywować mięśnie pośladkowe.

Przysiady, martwy ciąg i hip trusts

• Przysiady – pośladek aktywowany najmocniej w punkcie pełnego rozciągnięcia (na samym dole poprawnie wykonanego siadu). Pamiętamy, żeby prawidłowo wykończyć ruch poprzez dopięcie (maksymalne spięcie) pośladków podczas wyprostu bioder.

• Martwy ciąg – funkcjonalne, wielostawowe ćwiczenie targetujące mocno pośladki, grupę kulszowo – goleniową a także prostownik grzbietu i pozostałe mięśnie pleców.

• Hip trusts (‚wznosy bioder’) – najmocniejsza aktywacja pośladka w punkcie pełnego spięcia – przy wyproście bioder.

Pamiętaj, że kluczem do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego (!) wykonywaniatych ćwiczeń jest prawidłowa technika!

Ćwiczenia na nogi i pośladki – inne propozycje

Inne, również przydatne w budowaniu pośladków ćwiczenia:

• wykroki, zakroki, przysiady bułgarskie;

• wejścia na boxa (lub na wysoki stopień);

• prostowanie tułowia na ławeczce rzymskiej (poprzez spięcie mięśni pośladkowych);

• szerokie przysiady z obciążeniem (np. z kettlem);

• martwy ciąg na jednej nodze;

• suwnica (na najwyższym możliwym ustawieniu stóp)

I najważniejsze!

Jeśli chcesz b u d o w a ć mięśnie (przykładowo, zbudować sobie piękne pośladki 🙂 ) -potrzebny jest dodatni bilans energetyczny. Na pewno nie zrobisz tego na diecie redukcyjnej!

Miłego oglądania!

Pomysły na smaczne i zdrowe śniadania dla osoby trenującej znajdziesz we wpisie Co na śniadanie? Czyli o śniadaniach sportowca. Inspirację do ćwiczeń, które możesz wykorzystać podczas swoich treningów znajdziesz we wpisach 5 MIN TRENING HIT oraz WAKACYJNA INSPIRACJA TRENINGOWA!. Przyjemnej lektury!

Podczas ćwiczeń na siłowni czy na zewnątrz warto zadbać o wygodne i stylowe ubranie do ćwiczeń. Dobrze dobrane ubranie sprawi, że będziemy się czuć komfortowo, a ćwiczenia będą czystą przyjemnością. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń powinnaś zadbać o prawidłowe podtrzymanie biustu. Dobrze dobrany stanik sportowy jest niezbędny. Kolejnym elementem stroju na trening jest koszulka. Najlepiej wybrać taką, która jest wygodna, nie krępuje ruchów i jest wykonana z materiałów dobrej jakości. Na treningu przydadzą się tez legginsy. Tutaj ponownie warto zwrócić uwagę na to, czy są wykonane z dobrej jakości materiału. Materiał powinien oddychać. Sprawi to, że w legginsach będziemy się czuć jak w drugiej skórze. Zobacz nasze propozycje legginsów z autorskimi grafikami, topów sportowych i koszulek. Z pewnością znajdziesz propozycje dla siebie.

Najnowsze wpisy
 • 7 pomysłów na wiosenne stylizacje!

  7 pomysłów na wiosenne stylizacje! Majówka, rodzinny spacer, jogging lub randka – nadchodząca wiosna to mnóstwo okazji do wyjścia z domu! Nie ty jedna zadajesz sobie pytanie – w co się ubrać na wiosenne wyjścia, żeby było modnie i wygodnie? Przedstawiamy 7 propozycji kompletowania stylizacji na wiosnę 2023! 1. Legginsy i tunika Trudno chyba wyobrazić […]

 • Obwisłe ramiona, czyli jak skutecznie pozbyć się pelikanów?

  JAK SKUTECZNIE POZBYĆ SIĘ “PELIKANÓW”?

  Jak skutecznie pozbyć się “pelikanów”? Jak skutecznie pozbyć się “pelikanów”? Pelikany czyli… wiotkie ramiona. A mówiąc precyzyjniej, to nic innego jak wiotkie, dysfunkcyjne tricepsy i, co za tym idzie, luźna, sprawiająca wrażenie ‘nadmiarowej’ skóra po wewnętrznej stronie ramion. Czyli na tricepsach właśnie 🙂 Te ćwiczenia pomogą: Skąd to się bierze?  Nie owijając w bawełnę, Drodzy […]

 • Jak przetrwać Święta i nie zwariować

  Jak przetrwać Święta i nie zwariować. Te 10 prostych rad pozwoli Ci wrzucić na luz… i cieszyć się wolnym czasem 🙂  U w a g a ! Kolejność nieprzypadkowa 🙂  Tak. Szczególnie jeśli jesteś perfekcjonistką, i nie chcesz, żeby pod koniec grudnia przytłoczył Cię nadmiar zadań, które sobie ustaliłaś…  Jak przetrwać Święta i nie zwariować. […]

 • close